GC4800A-14
Mfr.Part #
GC4800A-14
Manufacturer
Microchip Technology
Package/Case
Datasheet
GC4800A-14
Description
SI PIN NON HERMETIC BEAM LEAD
Stock
679
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
Diodes - RF
Capacitance @ Vr, F :
0.02pF @ 10V, 2.2GHz
Current - Max :
Diode Type :
PIN - Single
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Package / Case :
2-SMD, Flat Lead
Power Dissipation (Max) :
Product Status :
Active
Resistance @ If, F :
6.5Ohm @ 20mA, 2.2GHz
Supplier Device Package :
Voltage - Peak Reverse (Max) :
80V